دانلود ویدیو
اشتراک گذاری
لینک این مطلب را به اشتراک بگذارید
twiter facebook telegram googlepluse linkedin
لینک کوتاه نوشته
کد استفاده در وبلاگ يا وبسايت:

کد iframe: پيشنهاد سايتکد Html 5: در صورتي که قادر به استفاده از کد iframe نمي باشيد

حذف لينک منبع از کد ويديو ممنوع ميباشد و ما هيچگونه رضايتي نخواهيم داشت

روش اب به اب کردن درست ماهی و نحوه ورود به اکواریوم

سلام خیلی ها در اب به اب کردن ماهی دقت نمیکنن و باعث مرگ ماهی میشه .در این ویدیو و کپشن این ویدیو اموزش دقیق اب به اب کردن رو بهتون یاد میدیم .قبل از خرید ماهی اول چرخه اب تانک خود را طی کنید این کار را میتوانید با استفاده از باکتری ساز انجام دهید. طی شدن چرخه اب میتواند چند روز یا حتی یک ماه طول بکشد.
قبل از اینکه ماهی جدید خود را بخرید یک پاکت پلاستیکی را همراه خود ببرید تا ماهی را با پلاستیک داخل این پاکت بگذارید چون بعضی ماهی ها به نور حساسند.
ماهی خود نباید در مقابل نور مستقیم خورشید یا منبع خنک کننده باشد چون باعث نوسان در اب میشود و ممکن است این امر منجر به مرگ ماهی شما شود.
هنگامی که ماهی جدید را به اکواریوم وارد میکنید چراغ اکواریوم را خاموش کنید همچنین نور اتاق را کم کنید.
ماهی را از پاکت پلاستیکی در بیارید( منظور این نیست که از پلاستیکی که ماهی در ان است ماهی را بردارید منظور پاکت قهوه ای است). مواظب باشید تا به ماهی استرس وارد نکنید.
در خارج از کیسه اب ماهی را لمس کنید و با اب تانک مقایسه کنید . برای محکم کاری در پلاستیک را کمی باز کنید تا به ماهی اکسیژن برسد.
ماهی را با پلاستیک درون اب تانک یا تنگ بگذارید این کار باید 30 دقیقه طول بکشد.
در پلاستیک را باز بکنید و کمی اب از تانک یا تنگ را در داخل ان بریزید این کار را تکرار کنید . هنگامی که این کار را انجام دادید بگذارید ماهی 15 دقیقه با پلاستیک در اب باشید.
در پلاستیک را باز کنید و ماهی را با تور به اکواریوم انتقال دهید چون ممکن است اب داخل پلاستیک دارای بیماری باشد.
منبع دقیق : https://www.onlypet.ir/forum/aquarium-forum-four/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C/

تبلیغات

درباره AROWANA. OSCAR

سلام نوید شعبان هستم متولد سال 1381. دانشجو رشته مهندسی مکانیک . از 7 سالگی وارد دنیای ماهی و اکواریوم شدم.نوازنده ساز های کوبه ای هستم .عاشق پرنده ها حیوانات ماهی های گوشت خوار مخصوصا سبک مانسترم.اکواریوم مانستر دارم با ترکیب فوق عجیب.بر این عقیده هستم وقتی که شما موجودی به سرپرستی خودتون میگیرید در قبالش مسئولید پس باید بهترین شرایت رو براش فراهم کنین.انگار که عضوی از خوانواده شما هست یا این که فرزندتونه.یادتون نره حیوان خانگیتون اسباب بازی نیست پس باهاش درست رفتار کنید.و در اخر اینو بدونید که حیوان خانگیتون بهتون نیاز داره پس هم از خودتون و هم از حیوان خانگیتون خوب مراقبت کنید .موفق باشید

1 دیدگاه در “روش اب به اب کردن درست ماهی و نحوه ورود به اکواریوم

 1. -paradox

  خیلی هم عالی
  ولی موجودات حساسی مثل میگو ها یا کت اتو و حتی انجل و دیسکس رو با این روش آب به آب بکنید خیلی بهشون شک وارد میشه
  بهترین کار آب به آب کردن قطره ای هست
  اول پلاستیک ماهی رو ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بزارید روی اکواریوم
  بعد ماهی رو داخل یه ظرف جدا با همون آبی که داخلش بوده میزارید و یه شلنگ پمپ هوا رو گره میزنید و یه سر اون توی ظرف ماهی باشه سر دیگه توی اکواریوم
  بعد هم میک میزنید تا قطره ای بریزه و بزارید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه آب همینجوری بریزه بعد هم ماهی رو با تور بگیرید و انتقال بدین

  پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *